niedziela, 3 listopada 2013

Trójkąty Bermudzkie, UFO, USO i narkotykowi baronowie (1)Miloš Jesenský
Robert K. Leśniakiewicz


TRÓJKĄTY BERMUDZKIE,
UFO, USO
I NARKOTYKOWI BARONOWIE


Krásno n./Kysucou – Jordanów 2011SPIS TREŚCI:WSTĘP

Rozdział 1  - Nieznane i tajemnicze wody

Rozdział 2 – Rozgłos

Rozdział 3 – Próba wyjaśnienia: UFO i USO

Rozdział 4 – USO a sprawa polska…

Rozdział 5 – Diabelski spisek w diabelskim Trójkącie

Rozdział 6 – Escobarr, KGB i proces 8A

Rozdział 7 – Niewidzialna śmierć z głębin

Rozdział 8 – Powrót Godzili?

Rozdział 9 – Syreny i Wodni Ludzie

Rozdział 10 – Megatsunami, megalodony i megahuragany

Rozdział 11 - Miscellanea

Wykaz „statków widm”, katastrof morskich i inne materiały

Indeks źródeł i bibliografiaWSTĘP

Niniejsze opracowanie jest próbą obalenia jednego z evergreenów współczesnych sezonów ogórkowych – mitu Trójkąta Bermudzkiego i jemu podobnych mórz diabelskich, przy czym absolutnie nie zgadzamy się na negację zjawisk typu UFO i USO. Zjawiska te istnieją realnie, ale Legendę o nich postanowiono wykorzystać do najbardziej niecnego procederu, jaki zna ten świat – nielegalnej dystrybucji narkotyków, broni, materiałów wojennych – jednym słowem siania zamętu w tym rajskim zakątku naszej planety, jakim jest basen Morza Karaibskiego.

Opracowanie ma mocny wydźwięk polityczny i zawiera czasami bardzo ostry ładunek krytyki, już to naszego gatunku, już to naszej polityki – ale trudno, od polityki po prostu nie da się uciec, jest ona wszechobecna, wszechpotężna i odciska piętno na każdej dziedzinie życia. W pamiętnym 1989 roku naiwnie sądziliśmy, że się od niej wreszcie uwolniliśmy wraz z ustrojem, który do znudzenia nakazywał nam czujność ideologiczną i polityczną. Myliliśmy się…

Pojawienie się w naszym życiu zorganizowanej przestępczości, i co za tym idzie międzynarodowych mafii i grup przestępczych, ponownie wrzuciły nas w wir polityki. Usiłowaliśmy walczyć z tymi plagami pisząc artykuły i inne formy literackie, a także walcząc w ramach swych obowiązków służbowych, co Robert K. Leśniakiewicz przypłacił w ostatecznym rozrachunku utratą zdrowia i przejściem na emeryturę. No cóż, walenie głową w mur głupoty, niekompetencji i zwyczajnego tumiwisizmu ze strony władz może każdego wykończyć nerwowo…

Zaczęliśmy tedy analizować poprzedni okres historyczny Zimnej Wojny w Polsce, Czechach i Słowacji oraz na świecie i po przeczytaniu dostępnej w naszych krajach lektury zaczęliśmy powoli dochodzić do wniosku,  że współczesna era UFO zbiega się w czasie z największą globalną konfrontacją dwóch systemów politycznych, wojskowych i gospodarczo-przemysłowych w chwili, kiedy ten „zimny” konflikt mógł się w każdej chwili przekształcić w konflikt „gorący”, nawet z użyciem Broni Masowego Rażenia (BMR).

Implikacjami tego faktu stały się hipotezy o „kosmicznym ZOO z człekokształtnymi na wolności”, czy „teatru absurdu”. Odpowiadała nam najbardziej „hipoteza Gai/Gei” czyli Ziemia jako jeden wielki organizm, albo „życzliwej obserwacji”, która z kolei zakłada, że Obcy/Kosmici obserwują nas i nie wtrącają się w nasze ziemskie sprawy, a Ich obecność na naszej planecie sprowadza się do tego, że gdzieś tam w Kosmosie odtwarzają naszą Ziemię 2, bo Ziemia 1 została skazana na samounicestwienie przez Homo sapiens (podobno) sapiens… Czyżby ta Ziemia 2 miała stać się naszym Edenem?... A może nią była?

Opracowanie niniejsze stanowi zbiór kilkuset faktów na określony temat, skupionych w dziesięciu rozdziałach. Zdecydowaliśmy się na taką formę, bo wydawała się nam na tyle przejrzysta, by Czytelnik się w tym nie pogubił.

Czy rzecz, o której piszemy byłaby możliwa? – ocenę pozostawiamy Czytelnikowi. Jednego jesteśmy pewni, ze jeszcze długo poczekamy na odtajnienie całej prawdy o ewentualnych powiązaniach Karteli z Medellin i Cali z fenomenami zaobserwowanymi w Trójkącie Bermudzkim i innych akwenach Wszechoceanu. Muszą zostać odtajnione archiwa służb specjalnych Hawany, Bogoty, Waszyngtonu, Caracas, Londynu, Paryża, Moskwy i innych zainteresowanych krajów. Proszę nie zapominać także o tym, że wszystko co tu napisaliśmy stanowi jedynie hipotezy i nic ponadto. Nie mamy dowodów wprost na ich poparcie. Przytoczone przez nas fakty jedynie podnoszą prawdopodobieństwo tych hipotez, ale ich nie potwierdzają w stu procentach… Oto wyjaśnienie, jakie jesteśmy winni Czytelnikowi.

Życzymy ciekawej lektury!

Dr Miloš Jesenský
Inż. Robert K. Leśniakiewicz

Krásno n./Kysucou – Jordanów, 2011 r.


a